Žodynas

 

A

Afrodiziakai – bet kas, kas tikimai padidina lytinį troškimą ir sugebėjimą atlikti lytinį aktą. Taip pat galvojama, kad afrodiziakai leidžia žmonėms pamiršti jų pačių vidinius draudimus ir atvirai išreikšti savo seksualinę prigimtį.

Anafrodiziakai – visos priemonės, kurios priešingai nei afrodiziakai silpnina lytinį potraukį ir potenciją.

Analinis seksas – lytiniai santykiai, kai vyro varpa įvedama į partnerio išeinamąją angą. Analinio sekso metu anus stimuliuojamas pirštais ar ranka, burna ar liežuviu, varpa ar kita kūno dalimi, su ar be įvedimo į išeinamąją angą. • Analinis seksas gali sukelti klitoriaus stimuliacija. • Analinė stimuliacija yra vienintelis tiesioginės prostatos stimuliavimo kelias. • Tiesiosios žarnos sienelės yra žymiai plonesnės ir gležnesnės, nei makšties ir gali būti lengviau pažeidžiamos. • Analinis seksas sukelia didelę riziką plėsti infekcijai ir lytiškai plintančioms ligoms, dėl tiesiosios žarnos sienelių gležnumo labiau įmanomas spermos bei kraujo kontaktas.

Analiniai stimuliatoriai – tai priemonės skirtos specialiai analiniam seksui. Jų paskirtis – padidinti jautrumą lytinio akto metu priartinant moters išangės ir vaginos sieneles viena prie kitos, o taip pat erogeninių zonų stimuliacijai analinėje srityje (tiek moterims, tiek vyrams). Analiniai stimuliatoriai gali padėti išspręsti anatominį nesuderinamumą tarp partnerių lytinių organų. Pavyzdžiui, jei pas partnerę, po gimdymo nusilpsta makšties raumenys ir lytinio akto metu ne tampriai apglunda aplink varpą, tai nei vyras, nei moteris negauna visiškos pilnatvės iš sueities. Ši problema lengvai išsisprendžia, jei lytinio akto metu partneriai naudoja nedidelį analinį kaištį. Stimuliatorius, įvestas į analinę angą, jį praplečia, o kartu sąlyginai susiaurina vaginą. Analinių stimuliatorių naudojimas yra būtinas, jei partnerei nusprendė pradėti propaguoti analinį seksą, nes varpos įvedimas į išangę be išankstinio parengimo (atpalaidavimo), gali sukelti skausmingus pojūčius ir netgi traumas. Lytinio akto metu naudojant stimuliatorių, vyksta gilus, o kartu ir malonus išangės masažas. Tam įtakos turi tai, kad spaudimas ir gilumas analinio stimuliatoriaus yra reguliuojamas ranka, ir jo judesius galima numatyti milimetro tikslumu. Teisingas naudojimas analinių stimuliatorių yra naudingas organizmui (ypač masažuojant prostatą vyrams). Analinių stimuliatorių naudojimas sumažina didelę koncentraciją lytinių hormonų kraujyje. Pagerėja raumenų tonusas, tame tarpe ir tų, kurie nedalyvauja įprastame gyvenime, kasdieninėje rutinoje. Suaktyvėja ir pagerėja bendra ir atskirų organų (lokalinė, vietinė) kraujuota ir limfos apytaka. Moteris arba vyras nejaučia susierzinimo dėl per greito orgazmo, ar jo nebuvimo, o taip pat kitų kompleksų. Kada žmogus nebijo sukelti nepatogumų savo partneriui, tik tada jis gali pilnai atsipalaiduoti ir susikoncentruoti ties savo pojūčiais. Analinė stimuliacija gali padėti pajusti stiprius fizinius ir psichologinius malonumus, kurie ne visuomet yra galimi įprasto sekso metu. Jei stimuliatorių jūs naudojate kartu su partneriu – tai dar nuostabiau. Tai puikus priedas prie tradicinio sekso. Yra gaminami įvairių formų ir dydžių stimuliatoriai. Tokia jų įvairovė leidžia pasirinkti sau tinkamą pagal ilgumą ir skersmenį, pagal savo poreikius ir anatominius kūno ypatumus. Analiniai stimuliatoriai būna: • Specialūs analiniai kaiščiai – falai, skirti treniruoti išangės raumenis; • Analinės grandinėlės; • Analiniai vibromasažuokliai. Visi analiniai stimuliatoriai turi tam tikrus prietaisus, kurie padės jį išlaikyti išorėje. Nepriklausomai nuo formos, panašumo į vyro varpą, visi analiniai stimuliatoriai atlieka savotišką treniruoklio funkciją. Manipuliavimas juo padeda suprasti savo seksualinius poreikius, realizuoti pačias fantastiškiausias seksualines svajones, panaudoti jį bendrose su partneriu seksualiniuose žaidimuose.

Analingus – partnerio išeinamosios angos lietimas lūpomis ir liežuviu, kaip meilės žaidimo elementas prieš analinį aktą. Reikalingas sujaudinimui.

Anorgazmija – nesugebėjimas pasiekti orgazmo lytinių santykių metu. Anorgazmija skiriama į dvi rūšis: • pirminė, kai orgazmas niekada nebuvo pasiektas; • antrinė, kuomet po pilnaverčio lytinio gyvenimo moteris ar vyras praranda galimybę patirti orgazmą. Pvz. Ginekologinės ar urologinės ligos, apsigimimai...

Antgaliai - dažniausiai turi reljefinius paviršius ir yra naudojami papildomai makšties sienelių stimuliacijai lytinio akto metu. Jie gali būti uždaros ir atviros (nedengiančios varpos galvutės) formos. Taip pat gali turėti plastmasinius ar metalinius žiedus – karolius, kurie sustiprina poveikį. Antgalius galima naudoti su vibratoriais ir faloimitatoriais, nedidelio dydžio – gali būti naudojami kaip antpirščiai. Antgalis su pastorintomis sienelėmis yra naudojamas penio pastorinimui.

 

Antpirščiai - išorėje jie turi įvairius minkštus iškilimus, kurie skirti klitoriaus, vaginalinės zonos, o taip pat kitų erogeninių zonų stimuliacijai. Antpirštis paprastai maunamas ant rodomojo piršto. Kad patogiau būtų jį užsimauti, iš vidaus jį galima apibarstyti talku arba ištepti lubrikantu.

Anus – išeinamoji anga. Analinė sritis daugeliui žmonių yra erogeninė zona.

Aseksualumas – įvairių erotinių bei seksualinių jausmų trūkūmas. Neįmanoma pajusti malonumo lytiniame gyvenime, nepriklausomai nuo jo formos. Sumažina lytinį aktyvumą net iki seksualinės abstinencijos.

Automazochizmas – malonumas patiriamas įvairiais būdais žalojant save ir savo lytinius organus. Pvz. Aštriais daiktais, rykštėmis, grandinėmis.

B

Barjerinė kontracepcija – barjerinės arba mechaninės kontraceptinės priemonės saugo nuo nepageidaujamo nėštumo neleisdamos spermai patekti į gimdą. Barjerinės kontracepcijos priemonės yra prezervatyvai, diafragmos, gimdos kaklelio gaubtuvėliai (kartais spermicidai). Gimdinės spiralės yra laikomos mechaninė priemonė neleidžiančia spermatozoidams pasiekti kiaušialąste.

Biseksualumas – tai dvilytiškumas, kai viename organizme išsivysto moteriški ir vyriški lytiniai organai (gimda – kiaušidės; varpa – sėklidė), dar kitaip vadinami hermafroditais. Tokio vystimosi sutrikimo priežastis yra embrioninis gonadų vystymosi sutrikimas.

Bondage – lytinių santykių forma, kai malonumui pasiekti naudojamas fizinis suvaržymas, dominavimas ir skausmas.

 

D

Dildo – dirbtinė varpa, paprastai pagaminta iš silikono, gali būti įvairių dydžių ir formų. Naudojama masturbacijai arba kaip sekso priemonė poroms.

E

Ejakuliacija – įvyksta orgazmo metu. Lytinių organų raumenys nevalingai spazmuoja, ritmiškai susitraukinėja išilgai per visą šlapimtakio ilgį išstumdama sėklą. Ejakuliacija galima ir moterims, kai skysčiai išsiskiria iš makšties, paprastai stimuliuojant G – tašką.

Erekcija – varpos sustandėjimas lytinio akto metu. Kraujo pritekėjimas į lytinius organus - padidėja, o kraujo nutekėjimas iš varpos – sumažėja. Varpa greitai prisipildo kraujo, taigi sustandėja pailgėja ir tampa vertikali. Tuo pačiu metu kapšeliai tampa storesni ir tvirtesni, o sėklidės akivaizdžiai labiau priartėja prie kūno.

Erogeninės zonos – bet kuri kūno vieta gali būti seksuali. Bet koks prisilietimas gali būti lytiškai jaudinantis, ypač kai liečia vienas kitą įsimylėją žmonės.

Erotika – lytiškai sužadinanti literatūra, žurnalai, filmai, erotiniai drabužiai ir kt.

Erotinis – lytiškai sužadinantis ir jaudinantis.

F

Faloimitatoriai – tai gaminiai, kurie savo išvaizda ir funkciniu pritaikomumu yra panašūs į vyro lytinį organą, t.y. penio analogas. Pats pavadinimas kilo iš dviejų žodžių „faluos“ ir „imituoti“. Taigi tai varpos imitatorius. Faloimitatoriai – tai puikus atradimas vyrams, kenčiantiems nuo per greito spermos išsiliejimo, jį naudojant vyksta intymių santykių harmonizavimas – t.y. moteris nesijaučia nuolat nuskriausta sueities metu dėl jos trukmės. Tai svarbu vyrams nuolat prisiminti, kadangi moteriai pasitenkinti reikia daugiau laiko. O taip pat reikėtų pastebėti, kad nuolatinis nepasitenkinimas moterims gali sukelti ginekologinius susirgimus. Faloimitatorius taip pat gali būti naudojamas kaip savotiškas treniruoklis vaginos raumenims, o tai profilaktiškai padeda moterims, kurių gimda slenka žemyn.

Fellatio – oralinis seksas, kai burna ir liežuviu laižoma bei dirginama varpa.

Feminizmas – emancipuotų moterų judėjimas. Kovoja už lygias teises.

Fetišizmas – negyvo objekto kaip stimulo panaudojimas lytiniam susijaudinumui ir pasitenkinimui pasiekti (oda, botagas, guma).

Flirtas – malonus dviejų žmonių žaidimas, nesiekiant lytinio akto.

Frikcijos – terminas perimtas iš masažo, turintis seksualinį prasmę kūno, erogeninių vietų tyrimas. Ritmiški varpos judesiai makštyje arba išeinamoje angoje lytinio akto metu.

Frigidiškumas – moters lytinis šaltumas. Psichologinė kliūtis neleidžianti moteriai visiškai įsitraukti bei patirti malonumą lytinių santykių metu.

Frustacija – nepatenkintas lytinis poreikis ir dėl to kylantis nusivylimas ir nerimas.

G

Gėjus – terminas vartojamas apibudinti homoseksualų elgesį.

Glamonės – švelnus įvairių kūno vietų lietimas pirštais.

G – taškas – specifinis laukelis, kuris kai kuriems vyrams ir moterims yra ypač jautrus lytinei stimuliacijai. Vyrams, tai prostatos sritis, o moterims mažas laukelis priekinėje makšties sienelėje už gagtos kaulo, kur baigiasi daug nervinių galimybių.

H

Hermafroditai – asmenys turintys tiek vyriškus, tiek moteriškus lytinius organus.

Heteroseksizmas – nusistatymas prieš  lesbietes ir gėjus.

Heteroseksualumas – psichoseksualinė meilė priešingai lyčiai – lytinė orientacija.

Hormonai – menstruacijos ciklo metu išsiskiria du hormonai: estrogenas pirmoje ciklo pusėje ir progesteronas antroje pusėje. Vyrų – testosteronas.

I

Ispaniška muselė – vienas stipriausių afrodiziakų, aliejinis skystis skirtas skatinti vyrų potenciją ar moterų sužadinimą.

Intrafemoral sex – lytinių santykių forma, kai vyro varpa spaudžiama, trinama tarp partnerės šlaunis, be įvedimo į makštį arba išeinamąją angą.

K

Kama Sutra – erotinė literatūra. Pagal induizma žmogus turi pasišvęsti visu savo kūnu į gėrį (charma), naudingumą (artha) ir malonumą (kama). 64 simbolinės seksualinės pozos, padedančios pasukti didesnę seksualinę harmoniją.

Kastracija – vyro sėklinių latakėlių ar moters kiaušintakių perrišimas dėl ligos, norint pakeisti lytį arba kaip apsisaugojimo priemonę.

Kastracijos kompleksas – tai berniuko ar vyro baimė prarasti varpą ir savo vyriškumą.

Kazanova – tai lengvabūdiškumas, suvedžiojimas, siekiantis prabangaus gyvenimo simboliu.

Kiberseksas – tai terminas vartojimas aprašyti, bet kokios rūšies erotinį patyrimą kompiuteriu.

Klitorius - arba varputė yra raktas į moters lytinį malonumą. Daugeliui moterų tiesioginės ar netiesioginės varputės stimuliavimas yra pagrindinė lytinio susijaudinimo dalis ir daugeliui padeda pasiekti orgazmą. Antra lytinis  susijaudinimas pradėtas, bet kurioje kūno vietoje, atrodo fokusuojamas varputėje.

Kontracepcija – tai apsauga nuo nepageidaujamo nėštumo.

Krūtys – sudaro riebalinis audinys, kuriame yra tūkstančiai mažyčių pieno gaminančių liaukučių, žinome kaip alveolės ir latakėliai vedantys į spenelius. Šias struktūras palaiko jungiančiojo audinio tinklas, kuris taip pat palaiko krūtų formą ir tvirtumą.

Kunilingas – moters lytinių organų stimuliavimas burna.

L

Lesbietė – homoseksualios orientacijos moteris.

Libido Z – lytinis troškimas arba poreikis, taip pat vadinama lytine vara.

Lubrikantai – naudojami makšties sausumui šalinti, kad lytiniai aktai nebūtų skausmingi. Taip pat lubrikantai naudojami su įvairiausiais erotiniais žaisliukais, kad nesusižeisti. Kuo didesnis drėnumas tuo didesnis malonumas abiems partneriams. Lubrikantai yra trijų rūšių: • vandens pagrindo lubrikantas – naudojamas vaginaliniam seksui, palaiko makšties terpę (ph) ir su erotiniais žaisliukais. • silikono pagrindo lubrikantas – naudojamas analiniam seksui, nes išangės sienelės labai trapios ir labai lengva jas sužeisti, o silikonas sutepa sieneles storiau ir duoda didesnį slydimą. Netirpsta vandenyje. • oraliniam seksui – naudojami lubrikantai pagaminti maistinio pagrindo, kuriuos galite tepti ant viso kūno ir laižyti, bučiuoti, mėgautis malonumais su skoniu.

M

Masažas – asmens kūno tyrimas, plekšnojimas, minkymas su aliejumi arba be jo.

Masturbacija – reiškia rankų, kitų (ne genitalinių) kūno dalių arba bet kokių objektų naudojimą lytinių organų stimuliacijai. Kitaip savęs mylėjimas ir lytinė nepriklausomybė.

Mazochizmas – lytinio elgesio forma, kai asmuo patiria lytinį malonumą jusdamas skausmą, pažeminimą ar baudimą.

Meilė – neginčijami stipriausia žmogaus emocija.

Monogamija – tradicija arba moralinė taisyklė turėti tik vieną sutuoktinį tam tikru gyvenimo periodu.

Moralumas – laikymasis tam tikrų dorovių.

N

Nakties sėklos išsiveržimas – prostatos skysčio, be spermatozoidų išsiveržimas nakties metu, dažniausiai po erotinių sapnų arba ilgai neturėjus lytinių santykių.

Necking – lytinių santykių rūšis, kai naudojamas tik glamonės, be varpos įvedimo į makštį, ir taip pat pasiekiamas orgazmas.

Neovagina – dirbtinė makštis, kuri suformuojama merginoms, turinčioms neišsivysčiusią makštį arba keičiant lytį.

Nimfomanija – neurotinė moters būsena, kai ji jaučia nenugalimą potraukį mylėtis su kiek įmanomą daugiau vyrų.

Nutrauktas lytinis aktas – kontracepcijos priemonė, kai prieš pat sėklos išsiveržimą varpą ištraukiama iš makšties.

O

Oralinis seksas – reiškia burnos naudojimas stimuliuojant partnerio lytinius organus.

Orgazmas – aukščiausio lytinio pasitenkinimo laipsnis lytinio akto metu.

Onanizmas – bet kokia lytinė veikla, kai sėkla nepatenka į makštį (pvz.: masturbacija).

P

Penio pompos - mokslinis pagrindimas siejamas su vyrų lytinio organų sutrikimų, dėl neigiamo spaudimo, profilaktiniu gydymu. Pirmieji patologiniai pakitimai tam tikrose varpos vietose, susiję su amžiumi, pasireiškia jau 25-30m. Naudojant vakuuminį masažuoklį (barokamera), varpoje, veikiant slėgio skirtumui, aktyviai plečiasi ir prisipildo kraujo dauguma kapiliarių, net pačių mažiausių. Tokiu būdu yra daromas didžiulis poveikis periferinei kraujotakai, limfinei sistemai ir skysčių regioniniam judėjimui, o kartu tai gerina deguonies ir medžiagų apykaitą, aktyvina metabolizmo ir bioenergetinius procesus audiniuose. Į kraujotakos sistema įsitraukia daugybe kapiliarų, kurie paprastai nefunkcionuoja, likviduojasi degeneraciniai pakitimai kaverninėsėse varpos vietose Skatinant erekciją natūraliu būdu, kraujo antplūdis vyro lytinį organą padidina 5-7 kartus, o naudojant vakuuminį masažuoklį – 8-12 kartų. Tai padeda išvalyti akytkūnius, taip pat padidina kraujagyslių sienelių elastingumą varpoje. Taigi vykstant tokiam „pumpavimui“, dalyvauja visi centrai. Vakuuminis masažuoklis, su specialios pompos pagalba, padeda sukelti erekciją, t.y. profilaktinė ir gydymo priemonė seksualiniams sutrikimams, pasireiškiantiems sumažėjusia erekcija vyrams. Jų veikimo pagrindas – kraujotakos stimuliavimas akytkūniuose, kurie dėl slėgio kitimo aktyviai atsiveria ir prisipildo krauju net smulkiausi kapiliarai, o taip pat varpos receptorių jautrumo stiprinimas. Indikacijos. Ją galima naudoti tiek gydymui, tiek profilaktikai prieš potencijos silpnėjimą (priešlaikinį senėjimą), penio stangrumui ir maksimaliam dydžiui palaikyti (sustorėjimas vyksta dėl kraujagyslių elastingumo pagerėjimo, kuris padeda pritekėti didesniam kraujo kiekiui į varpą erekcijos metu). Jei naudojant masažuoklį atsiradusi erekcija greitai pradingsta, tai kartu su pompa būtina naudoti erekcijos žiedus, kurie sujungia vakuuminio masažuoklio kolbą su vyro varpa, o tai stabdo greitesnį kraujo nutekėjimą iš varpos. Vakumizacijos galingumas ir trukmė nustatomas kiekvienam individualiai. Trukmė ir periodiškumas šios procedūros: • Pirmąsias dvi savaites laikykitės tokio periodiškumo: kasdien, patogiu laiku, tačiau rekomenduotina 1-2 valandas prieš miegą, atlikti po 10-15 vakumizacijos aktų ir oro įleidimo į kolbą (pagal ankščiau nurodytą instrukciją); • Trečią savaitę vakuumizacijos procedūros trukmę galima pratęsti iki 1 min., taip pat būtina kartu pailginti ir poilsio laiką iki 2 minučių. Vakuuminės pompos naudojimas prieš lytinį aktą: • Masažuoklį galima naudoti dirbtiniam erekcijos sukėlimui prieš lytinį aktą (pvz.: impotencijos atveju arba pakartotinio lytinio akto metu). To galima pasiekti vakuumizacijos procedūros metu, tačiau pasiektą erekciją būtina užfiksuoti specialiais erekciniais žiedais. Šiuos žiedus reikia užsidėti prieš vakuumizacijos procedūrą ant kolbos pagrindo ir pasiekus reikiamos erekcijos, tą žiedą pertraukti nuo kolbos ant penio (tam kad būtų sustabdytas per greitas kraujo nutekėjimas iš penio).

Penio protezas – implantuotas, įvestas chirurgiškai ir padedantis atlikti lytinį aktą, kai yra sutrikęs sugebėjimas pasiekti varpos sustandėjimą.

Persisotinimas – psichologinis terminas, reikškiantis nuolatinį nenorą, susierzinimą lytinių kontakto metu.

Petingas – lytinio elgesio būdas, kai glamonėjant visą kūną sukeliamas stiprus jaudulys, o kartais abiejų ar vieno partnerio orgazmą.

Piercing – lytinio patrauklumo didinimas, įsiveriant auskarus į įvairias kūno vietas.

Pompos krūtinei - tai vakuuminis masažuoklis (treniruoklis), kuris aktyvina kraujotaką moters krūtyse. Dėl pagerėjusios kraujotakos ir intensyvios raumenų mankštos, moters krūtys tampa didesnės ir stangresnės, labiau pakilusios. Kai kuriais atvejais, naudojant specialius kremus, krūtinės dydį pavyksta padidinti 30-40%. Šis procesas nėra greitas ir priklauso nuo daugelio faktorių, o ypač nuo anatominių ir fiziologinių. Svarbus yra ir psichologinis nusiteikimas, kuris daugeliu atvejų padeda atsikratyti kompleksų, susijusių su moterų nuomone, kad jų krūtys yra mažos. Vakuuminės pompos naudojimo rekomendacijos: • Prieš masažuoklio naudojimą būtiną jį išplauti su antiseptiniais preparatais. • Švelniais sukamaisiais judesiais įtrinti specialų krūtų stangrinimui skirtą kremą. • Tolygiai prispauskite masažuoklį prie krūtų ir įsitikinkite, kad klapanas, kurio pagalba kolba užsisandarina, yra uždarytas. Labai svarbu, kad uždėjus kolbą susidarytų sandarumas. • Pumpuodami su kriauše, siurbkite orą tol, kol krūtys padidės maždaug 2 cm, tokioje būsenoje palaikykite 5-7 sekundes. • Tuomet atleiskite klapaną, kad sumažėtų slėgis ir krūtis atsipalaiduotų. • Šiuos pratimus reikėtų daryti 15min. • Norint pasiekti maksimalių rezultatų, reguliarias treniruotes reikėtų daryti kiekvieną rytą ir vakarą, taip pat naudoti specialius kremus, stangrinančius krūtinę. • Vakuuminio masažuoklio naudojimas turi būti suderintas su gydytoju, esant kokiems nors krūtų susirgimams.

Poligamija – tai viena iš daugiapatystės formų, kai vyras turi kelias arba daugiau žmonių.

Potencija – tai vyro sugebėjimas pasiekti varpos sustandėjimą, išlaikant jį iki lytinio akto pabaigos, bei patenkinti moterį.

Priapizmas – ilga ir skausminga erekcija dėl varpos kraujagyslių spazmo arba užsikimšimo.

Prisegami faloimitatoriai (strap – on) – yra prietaisas, kuris atlieka kai kurias organizmo funkcijas. Moterys, trokštančios pasijausti vyru, gali naudoti faloprotezus, yra galimybė pasirinkti faloimitatorius atsižvelgiant į moterų lytinių organų ypatumus: t.y. su papildomomis klitoriaus, vaginos ir išangės stimuliacijomis, vibraciją. Prisegami faloimitatoriai prisitvirtina prie moters kūno specialiais diržais, imituojančiais kelnaites arba kelnaitėmis. Jie dažniausiai gaminami iš latekso, gali būti reguliuojamo dydžio, taip pat turėti papildomas vaginalines ar analines ataugas, skirtas įvesti į moters, kuri dėvi faloprotezą, vaginą ar išangę.

S

Seksizmas – išankstinis nusistatymas prieš kurią nors lytį.

Seksomanija – liguistas potraukis seksui, kuris tampa būtinas kaip narkotikas.

Seksualinė ekstazė – ypatingai intensyviai išgyvenamas orgazmas, kurio metu asmuo nereaguoja į aplinką, labai audringai išreiškia į savo jausmus, o vėliau viską užmiršta.

Stimuliatorius - gaminiai skirti klitorinės zonos stimuliacijai. Nepriklausomai nuo savo formos, dydžio, sudėtingumo, visi stimuliatoriai atlieka treniruoklių funkciją, kadangi manipuliavimas jais leidžia išanalizuoti savo seksualines reakcijas, realizuoti pačias neįtikinamiausias svajones, naudoti juos seksualiniuose žaidimuose kartu su partneriu, padeda pasiekti orgazmą. Gaminys yra aprūpintas mažiau ar daugiau sudėtingesnėmis dalimis nei vibratorius, paprastai valdomas yra specialiu išorėje esančiu pultu arba viduje esančiu valdymo skydeliu. Klitoriniai stimuliatoriai gali turėti specialius prietaisus, skirtus juos pritvirtinti atitinkamoje padėtyje – tai gali būti gumelės, kelnaitės (o tai atlaisvina rankas). Jie taip pat gali turėti įvairias ataugas, daugiau ar mažiau panašias į vyrišką lytinį organą ir skirtas įvesti į vaginą arba analinę angą. Ataugos gali turėti lenktą formą, skirtą G – taško stimuliacijai arba kuprelę, lenktos formos išgavimui.

Strap – on – yra prietaisas, kuris atlieka kai kurias organizmo funkcijas. Moterys, trokštančios pasijausti vyru, gali naudoti faloprotezus, yra galimybė pasirinkti faloimitatorius atsižvelgiant į moterų lytinių organų ypatumus: t.y. su papildomomis klitoriaus, vaginos ir išangės stimuliacijomis, vibraciją. Prisegami faloimitatoriai prisitvirtina prie moters kūno specialiais diržais, imituojančiais kelnaites arba kelnaitėmis. Jie dažniausiai gaminami iš latekso, gali būti reguliuojamo dydžio, taip pat turėti papildomas vaginalines ar analines ataugas, skirtas įvesti į moters, kuri dėvi faloprotezą, vaginą ar išangę.

Susilaikymas – atsisakymas nuo lytinių santykių dėl moralinių arba religinių priežasčių.

T

Transseksualumas – nuolat jaustis, kad gimei su nesavo lytiškumu, biologinio ir lytinis identiškumas yra priešingas.

V

Vaginaliniai kamuoliukai, tai du kamuoliukai su išcentruota sunkio jėga, jie gali padaryti stebuklus, paversdami makšties raumenis į valdomus makšties raumenis. Moteris, gebančios valdyti savo makštį, yra nenukonkuruojamos. Jie pasižymi trijomis svarbiausias savybėmis: • Treniruoja makšties raumenis; • Padaro juos elastingesnius; • Masažuoja vaginos sieneles. Jų pagalba kiekviena moteris gali patobulinti savo seksualinį gyvenimą ir užmiršti visam moteriškas ligas. Šiam išradimui, kurio tėvynė yra Tibetas, yra daugiau nei 3000 metų. Mokydami mergaitės su šių kamuoliukų pagalba, Tibeto vienuoliai jas paversdavo tikromis meilės vaidilutėmis. O ir šiandien rytietės moterys yra laikomos vienomis iš geriausių meilužių. Jų paslaptis – tai vaginaliniai kamuoliukai, su kuriais jos treniruoja savo makšties raumenis. Tai joms leidžia reguliuoti makšties apimtį, padarant ją ypač siaura, o tai suteikia didesnį malonumą joms pačioms ir mylimajam, puoselėja jų sveikatą ir suteikia galimybę džiaugtis kiekviena artumo minute, pajausti savyje seksualumo energiją. Moteris ir vyras, nepriklausomai nuo apimčių ir individualių anatominių lytinių organų skirtumų, patiria stiprius pojūčius sueities metu dėl makšties tampriai apglėbiamos varpos. Gebėjimas valdyti vaginos raumenines sieneles teigiamai veikia jos gebėjimą sugrįžti į pirminę būseną po gimdymo, t.y. ištreniruota makšties sienelė pasidaro elastinga ir greitai susitraukia. Kiekviena moteris žinao kaip tai svarbu! Ir trečia šių kamuoliukų savybė – specifinis masažas, kurį gali daryti tik šie kamuoliukai, pasiekdami vaginos viduje esančius taip vadinamas „mirusias zonas“, t.y. tas vietas, kurios yra nepasiekiamos net audringos sueities metu, tuo pačiu jose suaktyvindamas kraujotaką ir sumažindamas riziką atsirasti sąstingio fenomenui. Ginekologų požiūris: Visų moteriškų ligų priežastis yra nepilnavertis seksualinis gyvenimas ir stagnacijos procesai vaginoje.

Vibratoriai - tai analogas varpos, panašios arba ypač tikroviškos išvaizdos, bei funkcinių galimybių, elektromechaninis gaminys individualiam naudojimui ir skirtas intymiam masažui. Vibromasažuoklių fiziologinio poveikio esmė – rezonansinis procesas pagal dubens raumenų ir organų susitraukinėjimo dažnumą orgazmo metu. Gaminys gali turėti siurbtuką, kuris leidžia jį pritvirtinti ant plokščio ir tvirto pagrindo, o taip pat gali turėti rotacijos funkciją (atlikti sukamuosius judesius) ar įvairius iškilumus, ūselius, briauneles ir kitokio pobūdžio nelygumus, kurie skirti papildomai erogeninių zonų stimuliacijai naudojimo metu.

Vojerizmas – tai nuolatinis arba pasikartojantis potraukis stebėti besimylinčius arba nusirenginėjančius žmones.

Ž

Žiedai - erekcijos žiedai. Tai žiedai, turintys įvairius reljefinius paviršius ir naudojami papildomai klitoriaus ir makšties prieangės stimuliacijai lytinio akto metu, tokiu būdu paskatindamas moters orgazmas. Žiedas gali turėti fiksatorių (užveržėją), skirtą sulėtinti ejakuliaciją vyrui (tai pasiekiama dalinio sėklos ištekėjimo kanalų užveržimo dėka). Gali būti su magnetukais, kurie išdėstyti žiedo viduje ir papildomai stimuliuoja kraujotaką.

 

 

 

 

 

 

 

Follow @meileszaislai
Uždaryti